یکی از اجزاهای تجربه کاربری (UX) در فرایند طراحی محتوا، نویسنده تجربه کاربری یا UX writer می باشد. نوشتن تجربه کاربری درفرآیند طراحی محتوا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که این ویژگی بر نوع ارتباط متنی تمرکز دارد که در کوتاه ترین زمان ممکن هدف مخاطب را نشانه بگیرد. استفاده از نکات تجربی در نویسندگی تجربه کاربری برای ارتقا مهارت در این حوزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همانطور که می دانید UX writer به عنوان شغل و نیاز هر کسب و کاری ورود پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به نکات کاربردی UX writer در جهت ارتقا مهارت در این مرحله از فرآیند طراحی محتوا بپردازیم.

نویسنده تجربه کاربری، باید پا تو کفش کاربر بزاره

اولین قدم در نویسنده تجربه کاربری UX writer این هست که بدانید کاربر شما چه نیاز اساسی دارد که شما میخواهید آن را برطرف کنید. در وهله اول شما باید تحقیقات کاربر را تکمیل کنید که این امر باعث می شود نیاز مخاطب مورد نظر را بیابید و همیشه فرض کنید که چه چیزی مردم را نگران می کند.

مثلا اگر در یک حوزه آموزش نرم افزار فعالیت می کنید، نویسنده تجربه کاربر باید تحقیقات مربوط به مشکلات در یادگیری نرم افزار را به طور کامل و فرآیندی تکمیل کند. به این صورت که تقریبا هر سوال در مورد چگونگی عملکرد این نرم افزار تا رسیدن به نتیجه مورد نظر را باید مد نظر قرار دهد. نوشتن تجربه کاربری تنها یک متن نیست، بلکه یک تفکری است برای درک مخاطب در جهت رفع نیاز کاربر است. باید دقیقا پا تو کفش کاربر کنید و ببینید کاربر چه چیزی را با این کفش تجربه میکند.

نوشتن تجربه کاربری یعنی از واژگان پیچیده استفاده نکند

یکی از نکات کاربردی در نویسندگی تجربه کاربری استفاده نکردن از کلمات سخت است. بجای اینکه مفهوم را براحتی به دست کاربر طراحی کنید، یک متنی بسیار آشفته و سخت را انتخاب کنید و کاربر را به گیجی سوق دهید. در یک فرآیند طراحی، یادتان باشد نقش شما ایجاد ارتباط از طریق متن به راحت ترین شکل ممکن است. انتخاب یک کلید واژه اصلی به عنوان مفهوم کاربردی، مخاطب را به واکنش در کمترین زمان ممکن دعوت کنید.

نویسنده تجربه کاربری، زَبون دراز نیست

یکی از نکات کاربردی در نوشتن تجربه کاربری استفاده از جملات کوتاه است. در فرآیند طراحی محتوا نویسنده تجربه کاربری باید به گونه ای مفهوم را در جملات کوتاه استفاده کند که مخاطب سریع دریافت کند

نویسنده تجربه کاربری یا UX writer  یکی از مراحل اصلی در فرآیند طراحی محتوا
تجربه نوشتن کاربری UX writer در جهت ارتقا مهارت در فرآیند طراحی محتوا

مثلا در یک طراحی تجربه کاربری در اپلیکیشن شما میخواهید صفحه ای رو برای معذرت خواهی درست کنید. نقش نویسنده تجربه کاربری در اینجا پر رنگ می شود. چرا وقتی می توانیم بنویسیم “ببخشید” از “عذرخواهی” استفاده می کنید؟ نگاه کنید چقدر راحت تر نوشته شد.

تابلو راهنما کاربر باشید یکی از نکات کاربردی UX writer

فرض کنید کسب و کار شما مانند یک اتوبان شهری باشد. در این بزرگراه اگر نویسنده تجربه کاربری بدرستی مفهوم را به کاربر نرساند منجر به گیج شدن کاربران می شود.

نویسنده تجربه کاربری باید متن را برای مخاطب قابل اسکن کند

نویسنده تجربه کاربری باید بداند که مخاطب به جای خواندن هر کلمه، با چشمان خود اسکن می کنند. بنابراین مهم است که مطمئن شوید محتوا شما براحتی قابل اسکن باشد. چند راه برای انجام این کار وجود دارد، اولا همه موارد مهم را در قسمت های آغازین بیاورید. ممکن هست شما با الگوی خواندن F شکل آشنا باشید، که این الگو به ما نشان می دهد مردم چگونه به صورت آنلاین متن هارا می خوانند.

تجربه نوشتن کاربری در بیان اطلاعات مهم در پاراگراف - UX writer
تجربه نوشتن کاربری در بیان اطلاعات مهم در پاراگراف

آنچه که مهم است نویسنده تجربه کاربری باید اطلاعات کلیدی را در دوسطر اول صفحه یا پاراگراف قرارد بدند و در پایان قسمت هایی که ممکن است دیده نشود را قرار بدهد.

قالب بندی متن ساده همچنین می تواند قابلیت اسکن متن را بهبود ببخشد. عناصری مانند عنوان ها، لیست ها و متن جسورانه توجه خود را جلب می کند و به کاربران نسان می دهد که در کجا باید تمرکز کنند.