راهنمای اصول مبانی اینفوگرافیک

در سال 94-95 بود که با اینفوگرافیک آشنا شدم. از طریق این تکنیک پروژه های ایرانی و خارجی رو ساختم و بسیار در ارتقاء مهارت بهم کمک کرد. در این مقاله به راهنمای اصولی مبانی اینفوگرافیک می پردازیم که واقعا اینفوگرافیک (infographic) چیست؟ و کاربرد اینفوگرافیک در طراحی محتوا به چه صورتی خواهد بود. میزان اهمیت اینفوگرافیک و ارتباط با مخاطب آن به چه صورت هست؟ در ادامه به معرفی سبک های اینفوگرافیک خواهیم پرداخت.

وقتی کسی محتوای شما را در وب سایت خواند و یک اینفوگرافیک را در آن مشاهده کرد ، احتمالاً آن را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارد. و اگر از اطلاعات مفیدی برخوردار باشد ، یک تُن از ارزش را به بقیه مطالب شما اضافه خواهد کرد.

اصول مبانی اینفوگرافیک (infographic) چیست؟

اینفوگرافیک عبارت است از به تصویر کشیدن اطلاعات در قالب گرافیک برای ارتباط با مخاطب در یک نگاه است. در اصول راهنمای مبانی اینفوگرافیک ریشه این کلمه را از information+graphic بیان می کند. مردم اینفوگرافیک ها را برای ارتباط سریع پیام و همچنین ساده کردن ارائه داده های زیاد و دیدن الگو های داده ها در مدن زمان کم استفاده می کند.

اینفوگرافیک (infographic) چیست؟
اینفوگرافیک (infographic) چیست؟

اینفوگرافیک چگونه با مخاطب ارتباط برقرار می کند؟

در یک تحقیق راهنمای اصول مبانی اینفوگرافیک بر این مبنی استوار هست که ما الگوهای بصری را سریعتر از متن میخوانیم. به طور خلاصه ارتباط مخاطب با محتوا از طریق اینفوگرافیک سریع تر از متن است. چرا؟

اهمیت اینفوگرافیک درمیزان درک مخاطبین از محتوای شما چقدر است؟ اینفوگرافیک و ارتباط با مخاطب چرا بهتر است؟
اینفوگرافیک چگونه با مخاطب ارتباط برقرار می کند؟

اگر به شما یک صفحه متن را به شما بدهند و شما بخوانید و به شخص دیگر همان اطلاعات را به تصویر بکشند و به شما بدهند. فردی که اطلاعات را به صورت تصویر مطالعه کرده است اطلاعات بیشتری در ذهن خود دارد. این جزو توانایی های ذاتی هر انسانی است.

استفاده از اصول مبانی اینفوگرافیک برای چه کسانی مناسب است؟

شاید یک سوال ذهن شما را درگیر کند که سبک طراحی محتوا به روش اینفوگرافیک برای چه کسانی مفید است؟ باید به شما بگوئیم کسانیکه میخواهند : افرادی که می خواهند کسب و کار خود را اصولی تر کنند /
افرادی که می خواهند محتوای خود را به سادگی به مخاطب برسانند / افرادی که می خواهند در کمترین زمان با مخاطب خود ارتباط بگیرند. افرادی که معلم و یا دانش آموز هستند و می خواهند همیشه ارائه عالی داشته باشند.

ضرورت و اهمیت استفاده از اینفوگرافیک در هر کسب و کار و نحوه و ارتباط با مخاطب

در بخش ضرورت و اهمیت اینفوگرافیک، راهنمای اصول مبانی اینفوگرافیک وارد شدن در حوزه کسب و کار است. همان طور که گفتیم اینفوگرافیک سعی می کند که به اهداف خود نزدیک تر شویم. شما می توانید تمام هدف های خود را در قالب تصویر به مخاطب برسانید. این کار باعث می شود مخاطب شما براحتی محتوای کسب و کار را درک کند و می تواند به سرعت تصمیم خود را بر محصول شما بگیرد. اینفوگرافیک با استفاده از مهارت طراحی گرافیک محتوا را در کسب و کار بیشتر در ذهن مشتریان به گنجانند.

کاربرد راهنمای اصول مبانی اینفوگرافیک در طراحی محتوا و تاثیر آن بر جذب مخاطب

کاربرد اینفوگرافیک در طراحی محتوا
کاربرد اینفوگرافیک

کاربرد اینفوگرافیک ( Infographic ) در زمینه های مختلفی بوده است و روز به روز با پیشرفت تکنولوژی در حوزه های مختلف مانند، خدمات دولتیف شرکت های خصوصی و … وارد شده است. امروزه به دلیل تمرکز بر روی تولید محتوا و ارتباط با مخاطب سعی دارند که این میزان اطلاعات را در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.

شبکه های اجتماعی

یکی از اصلی ترین بخش های پرکاربرد اینفوگرافیک به اشتراک گذاری در این شبکه های پرطرفدار این روز ها می باشد. اگر اینفوگرافیک را بسیار جذاب و سودمند خلق کنید، در سوشیال مدیا به اشتراک گذاشته می شود و این بسیار ارزشمند است.

ایمیل مارکتینگ

می توانید سبک های متفاوتی از از اطلاعات خود را به صورت ایمیل مارکتینگ با مخاطبین خود ارتباط برقرار کنید. این یک روش اساسی برای انتقال محتوا در قلب مخاطب است.

وب سایت و پست های مقالات وبلاگ

یکی از موثر ترین روش برای تاثیر گذاری روی سئو وب سایت می تواند استفاده از اینفوگرافیک برای پست های وب سایت شما باشد. ما هم از یک روش برای معرفی یک محصول خود با اینفوگرافیک استفاده کردیم. تمامی اطلاعات را در یک اینفوگرافیک ساده قرار دادیم و کار خود را آسان کردیم.

انواع سبک های اینفوگرافیک و اصول مبانی طراحی آن

یکی از راهنمای اصول مبانی اینفوگرافیک انواع سبک های اینفوگرافیک است که باعث شده که بتواند ماهیت هر یک را بدرستی برای محتوا های مختلفی انتخاب کنیم. درست انتخاب کردن سبک اینفوگرافیک باید بدرستی انتخاب شود. در این قسمت به انوان سبک های اینفوگرافیک شامل : تایملاین، هندسی، اطلاعاتی، آناتومیک و… پرداختیم.

اینفوگرافیک (infographic) چیست؟ و سبک های اینفوگرافیک کدام هستند؟
سبک های اینفوگرافیک

کسب درآمد از طراحی اینفوگرافیک و ارتباط با مخاطب

بنا به گزارش جدید از تاریخ 25 آوریل 2020 ، متوسط حقوق ماهیانه برای دسته مشاغل طراحی اینفوگرافیک در ایالات متحده 4319 دلار در ماه است. در ایران هم یکی از بیشترین درآمد مربوط طراحی اینفوگرافیک است اما نه به نسبت ایالات متحده ! 🙂 شاد باشید و ادامه بدید! میتونید با دوستان خود گروهی را ایجاد کنید و پروژه های متعدد سازمانی طراحی کنید!

دانلود رایگان کتاب pdf راهنمای اصول مبانی اینفوگرافیک فارسی

ما در این کتاب به صورت جامع به معرفی اینفوگرافیک وهمچنین راهنمای اصول مبانی اینفوگرافیک در کسب و کار می پردازیم. همچنین به میزان اهمیت اینفوگرافیک و معرفی سبک های اینفوگرافیک به طور مفصل پرداخته خواهد شد. ابزارهای طراحی اینفوگرافیک که میتواند براحتی خلق کنید را معرفی و توضیح داده خواهد شد و همچنین نحوه کاربرد اینفوگرافیک در طراحی محتوا را و بسیاری از مواردی مانند نمونه های طرح های خوب ، الگوهای مناسب در طراحی ، نابع معتبر اینفوگرافیک، معرفی بهترین نرم افار ها برای ساخت اینفوگرافیک و … معرفی و برسی خواهد شد.

اهمیت اینفوگرافیک را در کتاب راهنمای جامع طراحی اینفوگرافیک در کسب و کار به صورت رایگان بخوانید. سبک های اینفوگرافیک و کاربرد های اینفوگرافیک در طراحی محتوا را مطالعه کنید.
کتاب راهنمای اصول مبانی اینفوگرافیک برای طـراحی محتـوا و ارتـباط با مخــاطب در هــر کســب و کـــار
دانلود رایگان کتاب

ارسال لینک دانلود به