راهنمای انتخاب رنگ برندینگ

می توان حدس زد که به دنبال راهنمای انتخاب رنگ برند برای طراحی هویت بصری کسب و کار خود هستید. برای انتخاب رنگ های موثر در برندینگ و توجه به رنگ های تبلیغاتی کارآمد در جهت جذب مشتری موضوع اساسی این مقاله خواهد بود. در این بخش به ابزارهای آنلاین برای انتخاب رنگ برند خود پرداخته خواهد شد و همچنین نحوه انتخاب رنگ برند از طبیعت با استفاده از ابزار های نرم افزاری بهره گیری خواهیم کرد.

آیا سلیقه شخصی خود را برای انتخاب رنگ برند لحاظ کنیم؟

اولین اقدامی که برای هویت بصری انجام می دهیم وارد کردن سلیقه شخصی به عنوان راهنما انتخاب رنگ برند برای طراحی هویت بصری کسب و کار ها می باشد. در یک نگاه منطقی این کار درست به نظر نمی رسد چرا که ملاک این انتخاب را بر مبنای رنگ های تبلیغاتی محیطی که در سطح شهر می بینید می گذارید. رنگ های تجاری کسب و کار در جذب مشتری موثر است اما این انتخاب نباید بر مبنای سلیقه شخصی شما باشد.

رنگ های موثر در برندینگ کسب و کار کدام هستند؟

امروزه این مطلب را نمی توان اثبات نمودد که واقعا چه رنگ های موثر در روانشناسی رنگ در برند سازی کسب و کارها هستند. تغییر این دیدگاه سالیانی طول کشید که کسب و کارها به سمت انتخاب رنگ های متنوع تر رجوع کنند. درست است که در تصویر ذهنی مردم آنچه که برای اولین بار در ذهن نقش می بندد رنگ است اما این تنها ملاک قرار نخواهد گرفت. با گذشت زمان انتخاب رنگ برند از طبیعت به خودی خود شکل گرفت و این بسیار با ارزش است.

راهنمای انتخاب رنگ برند با ابزارهای آنلاین

با توسعه استارتاپ ها در حوزه های مختلفی بر روی روانشناسی رنگ در برندسازی پدید آمدند. این استارتاپ ها با ساخت ابزار های مختلف با استفاده از تجربه کاربری در بحث روانشناسی تمرکز کردند. ابزارهایی که راهنمای انتخاب رنگ برند خوبی هستند که شما می توانید از آن در طراحی هویت بصری کسب و کارهای خود و یا دیگران استفاده کنید.

ابزار آنلاین coolors.co راهنمای انتخاب رنگ برند

وب سایت coolors.co یک پلتفرم آنلاین است که دارای مجموعه رنگ های موثر در برندینگ می باشد. ما در این ویدیو نحوه آموزش استفاده از این ابزار را به طور مختصر در اختیارتان گذاشتیم.

این ویدیو دو دقیقه وقت شمارا برای انتخاب رنگ برند کسب و کار شما می گیرد…

راهنمای انتخاب رنگ برند با ابزار آنلاین

مرحله انتخاب رنگ برند از طبیعت با استفاده از نرم افزار

انتخاب رنگ برند از طبیعت

اولین اقدام برای انتخاب رنگ برند در طراحی هویت بصری کسب و کارها از طبیعت، باید هویت برند خود را از طبیعت پیدا کنید و سپس در نرم افزار فتوشاپ آن را باز کنید و بعد از باز کردن 5 عدد SHAPE با ابزار Rectangle ترسیم کنید و درآخر با استفاده از ابزار Eyedropper tools می توانید رنگ های طبیعت را به shape ها اضافه کنید.

یک راه بسیار عالی برای انتخاب رنگ در فتوشاپ در مقاله انتخاب رنگ در فتوشاپ از هرجا فکر کنی در بخش پاسِ رو به جلو موجود هست که حتما پیشنهاد می شود.

انتخاب رنگ برند از طبیعت

روانشناسی رنگ در برندسازی چیست؟

روانشناسی رنگ به بررسی تاثیر رنگ ها در درک تصویر ذهنی افراد می پردازد. در بازاریابی و مارکتینگ روانشناسی رنگ بر موضوعاتی نظیر تاثیر بر فروش و ایجاد ترغیب برای خرید از مارکت برای مصرف کنندگان در نظر می گیرد. در اینفوگرافیک زیر مفاهیم روانشناسی رنگ را در برند های معروف بررسی کردیم :

رنگ های موثر در برندینگ

این یک مطالعه مهم می باشد که محققان در مطالعه ای تحت عنوان ” تاثیر رنگ بر بازاریابی ” دریافتند که حداکثر 90% از قضاوت های فوری درباره محصولات می تواند صرفا بر اساس رنگ باشد

کدام رنگ در طراحی هویت بصری کسب و کارها برای مخاطبان مناسب است؟

یکی از بهترین بررسی های روانشناسی رنگ در رابطه با میزان ارتباط رنگ با مخاطب از لحاظ جنسیت کارِ جو هالوک در زمینه ” انتساب رنگ ” است.

داده ها نشان می دهد که محیط زندگی شخصی و به ویژه درک فرهنگی نقش مهمی در بیان مناسب بودن رنگ برای جنسیت دارد که به نوبه خود می تاوند بر ترجیهات رنگ فردی تاثیر بگذارد.

زنان و مردان چه رنگ های تبلیغاتی را بیشتر دوست دارند؟

تحقیقات نشان داده است که مردان عموما رنگ های جسورانه را ترجیح می دهند در حالی که زنان رنگ های نرم تر را ترجیح می دهند. اگر چه این موضوع خیلی مهمی در بحث روانشناسی رنگ ها است اما چرا واقعا برند ها به راحتی می توانند خارج از کلیشه های جنسیتی کار کنند.

رنگ های تبلیغاتی
زنان و مردان چه رنگ های تبلیغاتی را بیشتر دوست دارند؟

انتخاب رنگ برند در رقابت تبلیغاتی

مانند بسیاری از کمپین ها و استراتژی های بازاریابی دیجیتال، تبلیغات نمایش با تنظیم هدف شروع می شود. مطابق با ابزار نمایش معیارهای نمایش، میانگین CTR تبلیغات مبتنی بر صفحه نمایش در همه قالب ها و مکان ها 0.06% می باشد. در یک نتیجه کلی باید بگوییم استراتژی شما در رقابت تبلیغاتی بسته به نوع هدف شما دارد. و راهنمای انتخاب رنگ برند هم از این امر مستثنی نیست.

طبق گفته TECHWYSE ، محتوا در رقابت تبلیغاتی با سه هدف خاص بیشترین اثر خود را دارا هستند :

رنگ های موثر در برندینگ
انتخاب رنگ برند