فرآیند محتوا

فکر کنم اولین وب سایتی باشیم که در مورد فرآیند طراحی محتوا بخواهیم صحبت کنیم! ممکن است درباره بازار یابی محتوا و نگارش سئو بدانید. اما آیا از فرآیند طراحی محتوا اطلاع دارید؟ مبنای طراحی محتوا، با هدف ساخت تولید محتوا تفاوت هایی از نظر ساختار یافتگی و محتوا کاربر محور تر دارد. طراحی محتوا یک روش برای بهبود مراحل تولید محتوا و هماهنگی آن با نیازهای کاربر است. این در حالی است که اگر فرآیند بدرستی طراحی نشود، سیستم محتوا به سمت بیهودگی خواهد رفت.

فرآیند طراحی محتوا چیست؟

فرآیند طراحی محتوا پاسخ به نیاز کاربر به بهترین شکل برای کاربران است. این فرآیند باعث می وشد تا کاربرد خود را دریافت کند. طراحی محتوا تنها یک تکنیک برای کمک به شما در تولید محتوای بهتر نیست. تفاوت تولید محتوا با فرآیند طراحی مشهود است. این یک روش جدید برای فکر کردن در مورد محتوا است.

طراحی محتوا شامل : نحوه دسترسی، تجربه کاربری و نگارش است. این سه فاکتور به شما کمک می کند که محتوا را براساس نیازهای وقعی کاربران تولید کنید.اگر فرآنید طراحی محتوا به شما بگوید روش بیان محتوا باید یک فیلم خوب باشد، خب مسلما تنها راه حل ممکن در جهت نیاز کاربر است که باید از این مبنای طراحی محتوا پیروی کنید.

مراحل تولید محتوا در فرآیند طراحی محتوا
دیاگرام طراحی محتوا

این فرآیند به شما کمک می کند در مراحل تولید محتوا، طراحی تجربه محتوا را در نظر بگیرید و در این فرآیند بدرستی در جهت رفع نیاز، گام بردارید. همیشه یادتان باشد مبنای طراحی محتوا برابر با محتوا کاربر محور است. نکته ای که باید به شما بگوئیم این هست که طراحی محتوا باید حس خوبی را به شما منتقل کند و صرفا به راه حل نپردازید.

تفاوت تولید محتوا سئو شده با فرآیند طراحی محتوا

خب اکثر همه ما درمورد نگارش متن SEO می دانیم. اکنون شما می توانید در مورد کلمه کلیدی خود تحقیق انجام دهید و در ادامه به هدف جستجوی خود بپردازید و همچنین حجم جستجو را بررسی کنید. این به شما کمک می کند که کلیک هایی را برای جذب مخاطب داشته باشید که در نهایت منجر به اتفاقی در سایت شما شود.

تفاوت تولید محتوا با فرآیند طراحی محتوا
فرآیند طراحی محتوا

تفاوت اصلی بین تولید محتوا سئو شده با طراحی محتوا در این است که در تولید محتوا سئو شده کاربر به هر سوال ممکن است جواب خود را از هر طریقی مانند کلمه کلیدی در پست دریافت کند درحالی که طراحی محتوا در مورد نتیجه نهایی صحبت می کند که چه باشد! همچنین این فرآیند دارای ابزارهای بسیار بیشتری برای قرار گیری محتوا در هدف دارد. کاربر خود را پیدا کنید! ببینید در کجا زندگی می کند! از کدام روش با شما ارتباط می گیرد! از چه زبان و فرهنگی استفاده می کند! که این موارد به نظر مهم و کاربردی است.

طراحی محتوا برای هر سبک ارتباطی

در مقاله ای عنوان کردیم که محتوا چگونه میتواند در قلب مخاطب وارد شود و همچنین در دیگر مقاله ای شبکه های توزیع محتوا را توضیح دادیم اما اساسی ترین بحث این هست که همگی زیر نظر فرآیند قرار خواهند گرفت. محصول ، خدمات ، وب سایت ، رسانه های اجتماعی، همگی یک نوع ارتباطات است و می توانید از تکنیک های طراحی محتوا در تمام آن استفاده کنید.

طراحی محتوا برای بازاریابی یا کارهای خلاقانه نیست

ببینید طراحی محتوا یک رویکر یا محتوا کاربر محور برای حل مشکلات است. این فرآیند همه چیز را خاکستری و کسل کننده نمی کند. بلکه محتوای شما را متمرکز تر و ساختارمند به طور واضح ارائه می دهد. یعنی می دانید چگونه با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. این خلاقیقت است که می تواد در بازاریابی محتوا مورد استفاده قرار بگیرد.

درخواست ها و نیازها در فرآیند طراحی محتوا

طراحی محتوا بسیار فرآیندی است برای فهمیدن نه تنها آنچه کاربر می خواهد بلکه آنچه او به آن نیاز دارد انجام می شود. ممکن است کاربر به دنبال راه حل مشکل خود باشد اما برای انجام این کار نیاز به فرآیندی دارند. در بعضی از موارد محتوای شما نباید تنها به یک سوال ساده پاسخ دهد، زیرا نیزا اساسی کاملا متفاوت است.

داستان نویسی

بعد از اینکه شما تحقیقات گسترده ای انجام دادید اکنون می دیانید که چه مشکلی را باید حل کنید. یکی از ابزار های اصلی در تولید محتوا کاربر محور : داستانهای کاربر و داستان های شغلی هستند. با دنبال کردن این روند، بینش های جدید و همچنین ورودی زیادی از داستان های مختلف کاربر دریافت خواهید کرد.

نیاز کاربر در طراحی محتوا

اولین قدم در طراحی محتوا نیاز کاربر است. شما باید نیاز کاربر رو در مراحل تولید محتوا بررسی کنید. باید این نکته را در نظر بگیرید که محتوا بر اساس نیازهای واقعی تولید می شود. هر یک را در یک سلسله مراتب پیوندی قرار بدید. پیدا کردن موضعات نیاز کاربر بر اساس احساسات کاربر بسیار می تواند شما را به هدف طراحی نزدیک کند. احساسات باید شکل استراتژی داشته باشد.

جمع بندی

طراحی محتوا یک فرآیند عالی است که به شما کمک می کند محتوایی را ایجاد کنید که افراد در واقع به آن احتیاج دارند یا از آنها استفاده می کنند. شما می توانید از آن برای انواع مختلف استفاده کنید ، از نوشتن ux گرفته تا پست های وبلاگ بازاریابی محتوا. در هر مکانی که نیاز کاربر را به محتوا تبدیل کنید ، می توانید از طراحی محتوا استفاده کنید.

در مقاله های آینده بیشتر به این موضوع جدید و مهم می پردازیم، با ما همراه باشید و همیشه رو به جلو